Historia naszego salonu

W 1947 roku mistrz fryzjerski Alojzy Buchalik założył w Żorach Damsko-Męski Zakład Fryzjerski. Mieścił się on przy ulicy Dworcowej 5, po przeciwnej stronie obecnej siedziby. Była to jedna z pierwszych działalności fryzjerskich w naszym mieście. Podczas swojej wieloletniej pracy Alojzy Buchalik był organizatorem wielu konkursów i pokazów fryzjerskich. Wraz z małżonką Genowefą wykształcił wielu uczniów, w tym również swoje córki – Krystynę Lesińską i Ewę Turos.

Uznanie za wieloletnią pracę zostało docenione odznaką ,,Złotych Rąk Rzemieślnika, którą z wyrazami podziwu otrzymał Alojzy Buchalik. Tradycje rodzinne owocowały coraz to lepszą jakością usług oraz większą ilością Klientów.

W 1988 roku firmę przejęła Krystyna Lesińska, która rozbudowała Salon powiększając część socjalną, tym samym polepszając warunki dla Klientów i personelu. Przeprowadziła także gruntowną modernizację całego Salonu Fryzjerskiego. Firma nabrała prestiżu, a nowoczesny wystrój został doceniony przez Klientów.

Podczas swojej wieloletniej działalności fryzjerskiej Krystyna Lesińska przygotowała do zawodu wielu młodych adeptów, o czym świadczy,,Złota i Srebrna Odznaka Mistrza”, w tym również swojego syna Leszka Lesińskiego.

Od października 2006 roku Salon Fryzjerski otrzymał nazwę Corti, a właścicielem został Leszek Lesiński – mistrz fryzjerski, absolwent Technikum Fryzjerskiego w Katowicach.

Z pasją do zawodu podnosił swoje kwalifikacje, biorąc aktywny udział w szkoleniach i konkursach fryzjerskich. Zaowocowało to licznymi wyróżnieniami i nagrodami, zajmując m.in.: I miejsce w Konkursie Młodych Talentów w Jastrzębiu Zdroju, I miejsce w eliminacjach Śląska do Mistrzostw Polski, a także jego udziałem w Otwartych Mistrzostwach Fryzjerstwa Polskiego. W latach 2016-2017 ponownie unowocześnił i udoskonalił Salon Fryzjerski Corti, stawiając na jak najwyższą jakość profesjonalnych usług.

Obecnie Salon Fryzjerski Corti to zespół młodych i ambitnych fryzjerów – stylistów. Swoje kwalifikacje podnosimy częstym udziałem w szkoleniach, akademiach i pokazach fryzjerskich. Wprowadzamy coraz to nowsze metody stylizacji i koloryzacji włosów, wychodząc naprzeciw aktualnym trendom mody. Tutaj powstają perfekcyjne fryzury, kreatywne cięcia, a co najważniejsze w naszym Salonie kształtuje się osobisty wizerunek Klienta.

Spośród pełnej gamy produktów środki kosmetyczne dobieramy właściwie, dopasowując do indywidualnych preferencji Klientów. Staramy się dobrze zrozumieć Państwa oczekiwania, zaproponować jak najlepsze rozwiązanie i właściwie je wykonać. Pragniemy, aby wszyscy goście byli zadowoleni z oferowanych przez nas usług. Ponad 70-letnia tradycja zobowiązuje.

Serdecznie zapraszamy Państwa do naszego Salonu.